header_image
Gelişmiş Arama
bulunanar 0 sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Düzce Şehri

Gezelim Görelim Karadeniz 18 Ağustos 2017

Düzce, ilçe merkezinden geçen D-100 kara yolu ve TEM otobanı ile hem Avrupa-Asya arasındaki transit yol üzerinde yer alan hem de Akçakoca üzerinden Zonguldak’a bağlanan bir yol kavşağı konumunda Bu coğrafik konumu ile geçmişte medeniyetlere ev sahipliği yaparken bugün de 20 den fazla dilin konuşulduğu, farklı kültürel grupların bir arada yaşadığı bir kent kimliği ile gelişimini sürdürüyor.

Düzce Batı Karadeniz’in tek antik kenti olarak ayakta kalan, günümüzün önemli idari, ekonomik ve sosyal gelişmelerle hep yükselme yolunda; bir çok alanda gelişimini sağlayacak alt yapısı mevcut; ancak 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 Depremlerinden sonra kısa sürede yeniden kalkınabilmesi için; 09 Aralık 1999 tarihinde 81. İl oldu.

Yağmur ormanları olarak adlandırılan ormanları, birbirinden güzel yaylaları, Tabiat harikası Samandere ve Güzeldere Şelaleleri, Efteni Kuş Cenneti, Kaplıcaları, Yaylaları ve Akarsuları ve Batı Karadeniz Bölgesinin ayakta kalan tek Antik Kenti Prusias – Konuralp Müzesi ile görülmeye değer bir ildir.

Yorumlarınız
  • KARADENİZ GEZİ REHBERİ

    Kullanıcı dostu tasarımı ile KARADENİZ GEZİ REHBERİ,  ziyaretcilere kolaylıklar sağlıyor. Gezip görmek istediğiniz şehri seçin, hem şehir bilgisi alın hemde ihtiyacınız olan işletmelere hemen ulaşın.!